Není nutno, není nutno, aby bylo přímo veselo, hlavně nesmí býti smutno, natož aby se brečelo .....
 
Vítejte na naší internetové stránce, kde máte možnost dozvědět se vše o bláznivém dovádění dospěláků nejen z východních Čech, kteří mají dost dobře vyvinutý smysl pro humor a recesi a dokáží si dělat legraci sami ze sebe a i v dnešní uspěchané době jsou schopni se zastavit a jít si hrát  jako malí. 
A proto vítejte ve světě srandy, recese a pohodových lidiček, kteří již od roku 1992 v létě a v zimě zápolí ve smíšených pětičlenných družstvech měst a obcí v netradičních, dostatečně šílených někdy až brutálních disciplínách. 
 
 
Aktuálně aneb HBK novinky
 
21. 7. 2018
Vítězem 53. Her bez katastru se stalo družstvo z Březin. Druhé místo obsadila Kujebina. Bronzovou medaili vybojovalo družstvo Janova. čtvrtá byla Cerekvice nad Loučnou a pátý Mandl. Pořadatelé 54. zimníích her oznámili termín na 9. 2. 2019. Pořadatelem 55. HBK se stala dle pořadatelského pravidla Kujebina. Nádherné počasí jen umocnilo perfektně připravenou akci od místních pořadatelů. Bučinští děkujeme za nádherně strávenou sobotu
 
10. 2. 2018
Vítězem 52. Her bez katastru se stalo družstvo z Mandlu. Druhé místo obsadila Sloupnice. Bronzovou medaili vybojovalo družstvo Janova. čtvrté byly Březiny a pátý Dolní Újezd. Pořadatelé 53. letních her oznámili termín na 21. 7. 2018. Pořadatelem 54. HBK se stala dle pořadatelského pravidla Budislav.

31. prosince 2017
Bylo zahájeno přihlašování na 52. HBK, které se uskuteční 10. února 2018 na Kunčicích.
Uzávěrka přihlášek byla stanovena na 28. ledna 2018.
U plateb přes účet uvádějte do zprávy pro příjemce název obce za kterou je startovné placeno. letních her
Nová družstva, která se nenajdou v nabídce zvolí poslední políčko s názvem "jiné družstvo" a opět označí za které družstvo je startovné zaplaceno. Svoji přihlášku a zaplacení si ve vlastním zájmu kontrolujte v odkazu Soupiska družstev. V případě nesrovnalostí volejte.

30. 7. 2017
Vítězem 51. Her bez katastru se stalo družstvo z Pusté Rybné. Druhé místo obsadila Dolní Dobrouč. Bronzovou medaili vybojovalo družstvo z Bučiny. Čtvrtý byl Dolní Újezd a pátý Letohrad. Pořadatelé dalších zimních her oznámili termín. 52. HBK se uskuteční 10. 2. 2018 na Kunčicích v Ráji. Pořadatelem 53. HBK je dle pořadatelského pravidla Bučina.

24. července 2017
Byly zveřejněny 2. propozice a dotazník na 51. Hry bez katastru na Březinách. Tak si je pročtěte a nezapomeňte si vytisknout dotazník a řádně vyplněný ho přivézt s sebou. A v sobotu 29. 7. naviděnou.
2. propozice 51. HBK
Dotazník na 51. HBK

13. června 2017
Bylo zahájeno přihlašování na 51. HBK, které se uskuteční 29. července 2017 na Březinách.
Uzávěrka přihlášek byla stanovena na 22. července 2017.
U plateb přes účet uvádějte do zprávy pro příjemce název obce za kterou je startovné placeno.
Nová družstva, která se nenajdou v nabídce zvolí poslední políčko s názvem "jiné družstvo" a opět označí za které družstvo je startovné zaplaceno. Svoji přihlášku a zaplacení si ve vlastním zájmu kontrolujte v odkazu Soupiska družstev. V případě nesrovnalostí volejte.

18. února 2017
Vítězem jubilejních 50. Her bez katastru se stalo družstvo z Březin. Druhé místo obsadil Mandl. Bronzovou medaili vybojovalo družstvo Kunčic. Čtvrtá byla Dolní Dobrouč a patý Letohrad. Nádherné počasí nám sice letos trochu chybělo, ale stejně jsme si tuto "Smetanovu" sobotu patříčně užili. Litomyšlští děkujeme. Zimní 52. HBK budou pod taktovkou kunčických, kteří využili dle pořadatelského pravidla příležitost pořádat. Pořadatelé dalších letních her oznámili termín. 51. HBK se uskuteční 29. 7. 2017 na Březinách.


21. srpna 2016
Vítězem "indiánských" 49. Her bez katastru se stala počtrnácté v kariéře Dolní Dobrouč. Druhé místo obsadily Březiny. Nováčci z Chotěnova vybojovali bronzovou medaili. Čtvrtý byl Mandl, pátá Sloupnice a šestá Bučina. Na 51. HBK zavítáme do Březin, které dle pořadatelského pravidla využily příležitost pořádat. Nádherné počasí a perfektní práce "nováčků" organizátorů nám opět zajistila nádherně prožitou sobotu. Poříčtí děkujeme. Jubilejní 50. HBK se uskuteční v Litomyšli 18. února 2017.

7. února 2016
Vítězem 48. Her bez katastru se stala potřinácté v kariéře Dolní Dobrouč. Druhé místo obsadil nováček ze Semanína. Bronzovou medaili vybojovala Litomyšl. Čtvrtý byl Letohrad, páté Zádolí a šestá Pekárka. Na jubilejní 50. HBK nově zavítáme do Litomyšle, která dle pořadatelského pravidla využila příležitost pořádat. Na zimu nádherné počasí a skvělá práce organizátorů nám opět zajistila nádherně prožitou sobotu. Přívratští děkujeme. V létě se podíváme do Poříčí u Litomyšle, které oznámilo datum na 20. 8. 2016.

8. srpna 2015
Vítězem 47. Her bez katastru se stal nováček z Poříčí u Litomyšle. Stříbro si z Dolního Újezdu odvezla Dolní Dobrouč, třetí byl Mandl. Pomyslnou bramborovou medaili bralo družstvo Letohradu. Pátá byla Litomyšl a šestý Přívrat. Rovněž nováčci z Kamenné Horky se ve startovním poli neztratili a po své premiérové účasti ve finále obsadili krásné dvanácté místo. Vítězné družstvo nás v létě roku 2016 přivítá na 49. HBK v Poříčí. Nádherné, přímo tropické počasí jen podtrhlo perfektně odvedenou organizační práci našich hostitelů z Dolního Újezdu a umožnilo nám prožít nádhernou sobotu. Oujezdští děkujeme.

8. února 2014
Vítězem 46. Her bez katastru se stala Dolní Dobrouč. Stříbro si ze Sloupnice odvezl Dolní Újezd, třetí bylo nové družstvo s názvem Oujezďáci. Pomyslnou bramborovou medaili bralo družstvo Mistrovic. Patý byl Přívrat a šestá Tisová. Nováčci z Pekárky při své první účasti obsadili krásné jedenácté místo. V zimě roku 2016 se podíváme do Přívratu, který dle pořadatelského pravidla využil svého práva pořádat. Nádherné slunečné počasí jen podtrhlo perfektní organizační připravenost žáků 3.B, jonatána a kouzelného sluchátka a umožnilo nám prožít nádhernou sobotu. Sloupenští děkujeme.

3. srpna 2014
Vítězem 45. Her bez katastru se stala Sloupnice. Druhé místo obsadily domácí Březiny, třetí byla Dolní Dobrouč. Pomyslnou bramborovou medaili bralo družstvo Dolního Újezdu. Patý byl Bor u Skutče a šesté Mistrovice. Nováčci z Javorka při své první účasti obsadil krásné deváté místo. V létě roku 2015 se podíváme do Dolního Újezdu, který dle pořadatelského pravidla využil svého práva pořádat. Nádherné počasí jen umocnilo znovu perfektní připravenost březinských pořadatelů a umožnilo nám prožít nádhernou sobotu. Březinští děkujeme.

21. července 2014
V pátek 18. července nás nečekaně opustil náš společný kamarád, člen družstva Přívratu a hlavně nezapomenutelný organizátor všech přívratských akcí Standa Sedláček. Velice nás tato zpráva zasáhla a rodině vyjadřujeme opravdu upřímnou soustrast. Staníku, budeš nám chybět, ale slibujeme, že tu "společnou káru" potáhneme dál i za tebe. Měli jsme, máme a budeme tě mít pořád stejně rádi. A díky za vše co jsi pro nás a své blízké ve svém bohatém životě udělal.

2. března 2014
Naše nádherné srandovně-sportovní úsilí zachycené hledáčky fotoaparátů si můžete prohlédnout v odkazu Fotogalerie.

Další potom na tomto odkazu.


8. února 2014
Celkovým 11. vítězstvím Dolní Dobrouče skončily 44. HBK v Mistrovicích. Druhé místo obsadilo družstvo Jablonného nad Orlicí. Třetí byly domací Mistrovice. Čtvrté místo obsadila Sloupnice. Páté místo braly Kunčice. O pořadatelství 46. zimních her rozhodlo pořadatelské pravidlo a v zimě roku 2015 se podíváme do Sloupnice. Krásné počasí jen umocnilo perfektní připravenost mistrovického pořadatelského týmu a zajistilo nádherně prožitou sobotu. Mistrovičtí děkujeme.3. srpna 2013
Doslova tropické 43. HBK vyhrálo po dlouhých letech čekání družstvo Březin. Druhá byla Dolní Dobrouč a třetí příčku obsadil domácí Přívrat. Čtvrté bylo Jablonné nad Orlicí a patý Mandl.
Družstvo Mistrovic - pořadatel zimních her oznámilo datum. Takže si poznamenejte druhou únorovou sobotu 8. 2. 2014 se společně sejdeme na 44. HBK v Mistrovicích. Příští letní hry budou hostit vítězové z Březin.
Přívratští děkujeme za perfektně připravenou a krásně strávenou sobotu.

16. února 2013
Ve 42. Hrách bez katastru zvítězila Dolní Dobrouč, druhé místo obsadil Přívrat, třetí byla Borovnice, čtvrté Mistrovice a páté Zádolí. Kombinace dobrého počasí a tradiční březinské pohostinosti vyústila v hodně moc dobře prožitou sobotu. Březinští děkujeme.
Hostitelem 44. HBK se podle pořadatelského pravidla stane někdo z trojice Mistrovice, Zádolí a Bučina. Poprvé se nerozhodlo přímo při slavnostním vyhlášení. Zmíněná družstva dostala čas na rozmyšlenou. A tak si na pořadatele příštích zimních her musíme počkat.

15. července 2012
Ve 41. Hrách bez katastru zvítězila domácí Dolní Dobrouč, druhé místo obsadily Bořiny, třetí byla Řetová, čtvrtá Tisová a pátá Orlice. Počasí se k nám zachovalo shovívavě a tak jsme mohli prožít krásnou sobotu, zakončenou skvělou muzikou skupiny Kalumet a noční ohnivou show. Dobroučtí děkujeme.
Hostitelem 43. HBK se podle pořadatelského pravidla stal Přívrat.

19. února 2012
V jubilejních 40.HBK zvítězilo domácí družstvo z Přívratu, stříbrnou příčku brala Dolní Dobrouč, třetí byl Mandl, čtvrté Jablonné nad Orlicí a patá Sloupnice. 42. Hry bez katastru budou hostit Březiny. Na počasí "konzumoval" organizační výbor dostatečně, poněvadž jsme strávili bezvadnou sobotu na přívratské návsi. Přívratští děkujeme.

17. července 2011
Ve 39. Hrách bez katastru zvítězila Dolní Dobrouč, druhé místo obsadil Přívrat, třetí bylo Jablonné nad Orlicí, čtvrté Březiny a pátá Polička. Nádherné počasí jenom doplnilo krásnou sobotu, kterou jsme prožili na Kunčicích.

17. února 2011
38. Hry bez katastru a vaše dovádění, zachycené fotoaparátem Ivana Hanzla si můžete prohlédnout zde. Naše fotky jsou jako obvykle ve fotogalerii. Reportáž na pardubickém Českém rozhlase si můžete poslechnout zde. Článek ve Svitavském deníku a fotografie Petra Šilara ml. najdete tady.

12. února 2011
Ve 38. HBK zvítězil P
řívrat, druhé místo obsadil Mandl, třetí byla Dolní Dobrouč, čtvrtá Sloupnice a páté Boříkovice. Nádherné počasí jenom doplnilo krásnou sobotu, kterou jsme prožili v Řetové.

2. srpna 2010
Vaše bláznivé dovádění zachycené hledáčkem objektivu pana Klause Müllera z Janova najdete na jeho fotogalerii a na janovském webu. Ve Svitavském deníku máme článek s fotogalerií. První HBKluk Ondra má taky svůj článek.

1. srpna 2010
Ve 37. Hrách bez katastru zvítězilo potřetí za sebou družstvo Kunčic. Druhé místo obsadily Boříkovice,třetí byla Tisová. Čtvrté místo obsadil Dolní Újezd a pátá byla Dolní Dobrouč. Plný počet 30 družstev se "vyřádil" v šesti základních a třech finalových disciplínách. A když se k tomu přidalo příjemné počasí, prožili jsme další nádhernou sobotu. Janováci děkujeme.

8. února 2010
36. Hry bez katastru a vaše nádherné dovádění, zachycené fotoaparátem Ivana Hanzla si můžete prohlédnout zde. Odkazy na další fotografy a fotečky v naší fotogalerii budou následovat.
Po vodní "masáži" v létě v Tisové, nám tentokrát počasí přálo a podstatně přispělo k nádherně prožité sobotě ve skiareálu pod Umbulí. Kunčičtí děkujeme.

6. února 2010
36. Hry bez katastru vyhrálo domácí družstvo z Kunčic. Druhé místo vybojovala Řetová. Bronzovou medaili bral Přívrat. Čtvrtá byla Dolní Dobrouč a patá Sloupnice. Počasí nám přálo a tak se 28 startujících družstev mohlo dostatečně vydovádět a nádherně prožít první únorovou sobotu.


20. července 2009
Oficiální výsledky 35. HBK doznaly kosmetických změn a můžete si je prohlédnout zde. Vaše nádherné učinkování zachycené objektivem fotoaparátu je k dispozici ve fotogalerii. Ještě jednou musíme sklonit velkou poklonu tisovskému pořadatelskému týmu jehož nadměrné úsilí a kvalitní přípravu pokazila pouze nepřízeň počasí.

18. července 2009
Zkrácené a přívalovými dešti zkrápěné 35. HBK se staly vítězné pro družstvo z Kunčic. Druhé místo obsadila Cerekvice nad Loučnou. Bronzovou medaili bral Janov. Čtvrtý byl Přívrat a pátá Dolní Dobrouč. Poprvé po sedmnácti letech počasí překazilo naše dovádění již v základní části. I přesto se stihlo odsoutěžit 4 disciplíny základní a jednu finálovou. Tisovští děkujeme za skvěle připravenou akci.

9. února 2009
Vaše nádherné učinkování na 34. HBK zachycené objektivem fotoaparátu je k dispozici v odkazu Fotogalerie. Fotografie Ivana Hanzla si můžete prohlédnout na jeho adrese zde.
Výsledkovou listinu si můžete prohlédnout zde.

8. února 2009
Šaškárny krále Miroslava byly vítězné opět jako před rokem v zimě v Jimramově pro družstvo Jarošova. Druhou příčku vybojovali ostřílení borci z Dolní Dobrouče. Bronzovou medaili brala Sloupnice. Čtvrtá byla Tisová. Přívratští se svého pořádání zhostili na výbornou a když k tomu přidáme hezké počasí, opět jsme prožili skvělou a pohodovou sobotu.

 

NAVRCHOLU.cz